LADING

2016 Makyaj Tüyoları

Makyajın daha güzel ve yüzümüzde bulunan kusurları kapatması için bazı püf noktaları bulunmaktadır. 2016 makyaj tüyoları sayesinde sizde daha güzel ve etkili makyaj yapabileceksiniz. Bunun için size bahsedeceğimiz tüyolara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

2016 Modasına Özel Makyaj Tüyoları

Yıllardır uzmanlarında dediği gibi abartılı makyajdan uzak durmanız gerekiyor. Yapacağınız makyaj her ne için olursa olsun sadelikten yana kalmalı ve doğal güzelliğinizi arka plana atmamalısınız.

makyajMakyaj yaparken ilk olarak yüzünüzü temizleyerek işe başlamalısınız. Özellikle önceki makyajdan kalmış olan tüm makyaj izlerini temizlemeli ve daha sonrasında cildinizi nemlendirmek için nemlendirici kremler kullanmalısınız. Cildiniz dinlendikten sonra tonikler kullanarak cildinizi temizlemeniz yeterli olacaktır.

Yüzünüzde bulunan sivilce ve lekeler için en iyi çözüm fondötendir. Fondöten kullanımınızda cildinizden bir iki ton açık olan renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak çok açık renkleri kesinlikle tercih etmemeniz gerekiyor. Bu istenmeyen görüntülere neden olacaktır. Fondöten uygulamasından sonra diğer makyaj uygulamalarına geçebilirsiniz.

2016 makyaj tüyoları arasında sadelik ön plana çıkıyor. Özellikle göz ve dudak makyajlarınızda sadeliği tercih etmeli ve abartıya kaçmamalısınız. Göz kapaklarınızın altına ve içerisine göz kalemi uygulamak ve daha sonrasında abartılı olmayan bir eye liner uygulamak göz makyajı için yeterli olacaktır. Eğer kirpikleriniz çok kısaysa hacim kazandıran maskara tercih edebilir ya da takma kirpik kullanabilirsiniz.

makyaj-2Dudak makyajlarınızda ise daha çok kırmızı ve benzer tonlardaki renkleri tercih etmelisiniz. Ayrıca rujunuzun mat renklerde olması önemlidir. Çok fazla dudağınızı büyümeden sade bir dokunuş ile dudak rujunuzu kolayca uygulayabilirsiniz. Rujunuzun kalıcı olmasını istiyorsanız ince bir peçetenin arkasından dudaklarınızın üzerine pudra serpebilirsiniz. Bu rujunuzun kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Başkalarının fırçalarını kesinlikle kullanmayın!

Makyaj yaparken her zaman kendi makyaj malzemelerinizi kullanın. Kesinlikle ne başkalarının makyaj malzemelerini kullanın ne de kendi ürünlerinizin kullanılmasına izin verin. Çünkü makyaj malzemelerinde mikroplar yüzünüze bulaşabilir ve bu da çok ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Ayrıca kullandığınız makyaj malzemelerini de düzenli olarak temizleyin.

2016 makyaj tüyoları arasında bunları göstermek mümkün. Sizde bunlara dikkat ederek göz alıcı ve şık bir makyaj yapabilirsiniz.

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose