LADING

2016 Trend Kış Modası

Havaların soğuması ve resmi olarak sonbahar aylarına girilmesi ile beraber kış kendini yavaş yavaş göstermeye başlamıştır. Kış ayları ile beraber gelen soğuk hava herkesin hayatında değişikliklere sebep olmaktadır. Bu değişiklikler elbette en fazla giyim konusunda yaşanmaktadır. Yaz aylarının sıcaklığından ve ince kıyafetlerden uzak kalarak daha kalın ve yünlü kıyafetlere yönelim artmaktadır. Kişilerin üşümemesi için bu tarz bir giyimi tercih etmesi elbette modanın olmadığı anlamına gelmemektedir. 2016 kış modası denildiği zaman birçok modacının koleksiyonları gösterime çıkmıştır. Yaz aylarının ortasından itibaren koleksiyonlarını sunan modacılar çok öncesinde kış aylarında hangi kıyafetlerin ve hangi renklerin tercih edileceğini belirlemiştir.

Daha Kalın Kıyafetler

Kış ayları ile beraber kıyafetler kalınlaşmaktadır. Modacıların koleksiyonlarında da bu kalın kıyafetler yerini almaktadır. Geçen senenin modasına göre 2016 kış modası çok daha kalın kıyafetleri sunmaktadır. Uzun hırkaların yine bu sene de moda oluşu geçen senelere göre çok daha sıcak tutacak kumaşlardan elde edilmesi ile farklılık yaratmaktadır. Modacılar ve eleştirmenlere göre bu kış en soğuk kış imajını yaratarak her kıyafette daha da kalın bir tarza gidilmiştir. Kalın olan fakat kaba bir görüntüsü olmayan kaban ve kazaklar da 2016 kış modası için şimdiden vitrinlerde yerini almaya başlamıştır.

2016-trend-kis-modasi-2

Renkler Ve Aksesuarlar

2016 kış aylarında göze çarpan ilk renk hiç kuşkusuz herkes için klasikleşmiş bir renk olan siyahtır. Birçok üründe ana renk olmasa bile ara renk olarak siyahlar görülmektedir. 2015’ in canlı ve enerjik olan desenlerine inat kış modası daha büyük ve daha basit desenler ile gelmektedir. Bu desenler genellikle çizgi ve noktalar halinde olmakta ve sade görüntüsü ile alıcıları beklemektedir. Elbette sadece siyah renk değil lacivert ve bordo da kış aylarında kişilerin içini ısıtacak renklerdir. Modaya yön veren birçok kişi özellikle aksesuarlarda da bordo rengin hâkimiyetine vurgu yapmıştır. Daha az karışık olan ve kişilere kaba bir görüntü sunmayan altın renkli ve bordo renkli takılar gerek ayrı ayrı gerek ise birlikte kullanılarak kıyafetleri süslemektedir.

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose