LADING

Cekette Trend Trend: Kısa (Cropped) Ceketler

Moda giyilecek kıyafetlerin ve ayakkabıların, takılacak takıların bir bütün oluştururken estetik kaygı göz edilmesidir.  Moda kavramı çok sayıda alt başlıklara ayrılmaktadır. Eskiden erkeklere has olduğu düşünülen ceket modası günümüzde bayanların toplantıda, işte, yemeklerde birçok yerde ceketi kullanmaktadırlar. Birçok ceket alt başlığı bulunurken son dönemde adını sık sık duyuran kısa (cropped) ceket kullanımı yaygınlaşmaktadır. Yüksek bel bir pantolonla göbek dekoltesi vermek isteyen kadınların vazgeçilmezi olmaktadır. Güncel moda da zirveye yerleşen kısa cropped ceketler birçok çeşit barındırmaktadır. Özellikle sokak modasında oldukça sık kullanılan kısa cropped ceketler birçok kombin için her rengiyle vitrini süslemektedir. Kısa cropped ceketler dış giyim parçaları arasında sokak modasında başı çekmektedir.

bayan kısa ceket

Kısa Cropped Ceket Nasıl Kullanılmalı ?

Kısa (Cropped) Ceketler yaz modası kış modası fark etmeksizin her sezona ayak uydurabilmektedir. Bu ceketleri her türlü kombinde kullanabiliriz. Kot pantolon üstüne, abiye elbise üstüne, kısa mini baharlık elbisenizin hatta kumaş pantolonunuzun üstünde bile yer alabilir. Gündem de en çok tercih edilen deri kısa cropped ceketlerdir. Günlük sokak modası tarzıyla hemen hemen herkes tarafından kullanılmaktadır. Ne ince ne kalın bir yapısıyla günlük sokak modasında ve genç üniversite öğrencilerinde kullanımı oldukça yaygındır. Deri hali oldukça yaygınken bir diğer yaygın şekli kot halidir. Kot kısa cropped ceketlerin kullanımı da oldukça yaygındır. Kullanım yaşı da oldukça düşmüştür. Bugün her yaşta insan kısa kot cropped ceket kullanmaktadır.

kısa-ceket-modası

Kısa Cropped Ceket Çeşitleri

Hem spor şık, hem klasik hem de daha birçok kombinde yer alan kısa cropped ceketler bireylerin günlük iş hayatında, okulda kullanılmaktadır. Kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bunlar fazla kiloları olan bayanların bu kısa cropped ceketi giydiği takdirde göbek kısmı açık kaldığından fazla kilolar sarkık bir şekilde görünecektir. Buna engel olmalısınız. Kemerli bir elbiseyle önü açık kısa cropped ceket kombinini deneyebilirsiniz Oldukça şık duracaktır. Düğmeli kısa cropped ceketler ile modern ve doğal bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Fermuarlı deri kısa cropped ceketler gündelik hayatınızın kurtarıcısı olacaktır. Adını günden güne daha fazla duyuran kısa cropped ceketler moda akımında adını daha da duyuracağa benziyor.

kısa ceket modelleri

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose