LADING

Feng Shui Nedir ve Nasıl Yapılır

Feng shui hayatımıza huzur, sağlık, başarı, mutluluk getiren pozitif enerjiyi kendimize çekmemizi sağlayacak bir uygulama olarak kabul edilmektedir. Anahtar kelimesi uyum olan bu düzenleme ile hayatımıza farklı şeyler getirip yeni bakış açıları sağlanmaya çalışılır. Bu küçük çalı bir değişim ya da huzuru bulma çalışması değildir. Birçok alt dalı ve uygulama alanı ile tüm hayatımıza yayılmış yeni bir felsefe olarak kabul edilir. Bunlardan bir tanesi de dekorasyondur. Feng shui dekorasyonda yapılacak değişiklikler ile daha huzurlu ev, iş ve ofis ortamları yaratılabileceğini savunur. Peki, bu dekorasyonlar nasıl olacak bir yakından bakalım.

feng-shui-nedir-ve-nasil-yapilir

Yatak Odası İçin Feng Shui Düzenlemeleri

Yatak odalarının hayatımızda büyük etkileri vardır. Aslında orada çok fazla vakit geçirmediğimizi düşünsek de günümüzün yaklaşık üçte birini uyuyarak geçirdiğimiz düşünürsek yanıldığımızın farkına varabiliriz. Yatak odalarında yumuşak tonlar ve yuvarlak şekilli nesnelerin kullanılmasına özen gösterilmelidir. Yatağın hiçbir zaman kapı karşısına konulmaması gerektiği savunulur. Canlılık sağlanması için ise farklı renkler ile mum, tütsü gibi aksesuarlar kullanılmalıdır. Çarşafların rengi asla mavi ve siyah olamamalıdır. Çünkü bu renkler çiftler arasında soğukluğa sebep olmaktadır.

Banyo İçin Feng Shui Düzenlemeleri

Banyoda hâkim renk olarak beyaz görülmelidir. Aydınlık ve bol havalandırmalı olmalıdır. Zenginliğin simgesi olarak kabul edilen suyun boş yere akması ise kesinlikle önlenmelidir.

feng-shui-nedir-ve-nasil-yapilir-2

Oturma Odası İçin Feng Shui Düzenlemeleri

Pozitif enerjiyi çekme açısından en iyi form kare ve dikdörtgen olduğu için bu odalar seçilip dizayn edilirken bu kanı kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Ayna ve yansıtıcı yüzeyler bu odada mümkün olduğunca çok kullanılmalıdır. Evin kalbi olarak kabul edilen oda da burasıdır. Keskin mobilyalar, kaba aksesuarlar, iç karartıcı renkte eşyalar kesinlikle olmamalıdır. Aydınlatma bu odadaki en nemli şeylerdendir. Az veya renksiz aydınlatmalar odadaki enerjiyi düşürür ve bu yapılacak en büyük hatalardan olur. Eğer imkânınız varsa odanızda normal avizeler yerine kristal avizeler kullanın. Antika eşyaların sergilenmesi odanın enerjisini artırabileceği gibi tam tersi bir etki de yaratabilir. Bunun için kullanacağınız antika eşyaların geçmişini mutlaka öğrenin.

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose