LADING

Halka Küpeleriniz İle Zarif Görünün

Kıyafeti tamamlayan unsur olarak görülen küpeler aslında son derece dikkatli kullanılmalıdır. Özel-likle yüze yakın bir kullanım alanı olduğu için, yüzünüzün şeklini mutlaka etkileyecektir. Doğru seçilmiş bir küpe, kıyafetinizin kalitesini ve sizin duruşunuzu daha da parlatacaktır.

Küpe Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kalp yada üçgen şeklinde bir yüzünüz var ise seçeceğiniz küpe de sizin gibi zarif olmalıdır. Taşsız, desensiz, abartıdan uzak küpeler kullanmalısınız.

Yuvarlak bir yüzünüz var ise kesinlikle halka küpelerden uzak durmalısınız. Halka küpe yüzünüzü daha yuvarlak gösterecektir. Mutlaka halka küpe kullanmak istiyorsanız, o zaman en azından küçük bir halka olsun.
Eğer uzun bir boynunuz varsa, iri sallamalı küpeleri rahatlıkla kullanırken çok da şık görünürsünüz. Ama boynunuz kısa ise çok büyük halka küpeler kullanmamalısınız. Yüzünüz ince ve uzun ise her boy halka küpe ile zarif görünüm, kazanır asla üzülmezsiniz.

kadın küpe

Okulda, işte ya da günlük yaşamda çok ağır küpeler kullanmak, kulak memesini aşağı çekecektir. Bu durumda dikkatler kıyafetinize ya da yüzünüze değil, kulak memenize kayacaktır. Bu yüzden çoook özel durumlar dışında ağır, çok büyük halka küpeler kullanmayın.

Kulakta en güzel görünen halka küpe, orta boyda ve ince halka küpedir. Bu tür bir halka küpe ile zarif bir görünümü çok kolayca elde edebilirsiniz. Halka küpe toplu saçı çok seviyor. Eğer saçlar toplanacak ise bir halka küpe mut-laka tavsiye edilebilir. Bilezik olarak bile kullanılabilecek büyüklükte halka küpeler kişiyi dağınık gösterecektir ki, kimseye tavsiye etmiyoruz.

küpe çeşitleri

 

altın küpe

Akşam Dışarı Çıktığınızda

Akşam şık bir restaurantda yemeğe çıktığınızda, küpenizin biraz daha ışıltılı olmasını tercih edebilirsiniz. Bu durumda, halkanın üzerine ince ince dizilmiş pırlantalı bir küpe hoş duracaktır kulağınızda. Ama çok da büyük olursa, yemek sırasında sürekli omzunuza değecek ve sizi rahatsız etmekle kalmayıp, komik durumlara düşmenize de neden olabilecektir.

Özet olarak genellikle bütün yüz tiplerinde kullanılabilen halka küpe orta boyda ve ince ise, sizin daha zarif görünmenizi sağlayabilir. Bunun tek istisnası yuvarlak yüze sahip olanlardır.

küpe çeşitleri küpe tasarımları

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose