LADING

Hindistan Cevizi Yağının Saç Uzamasına Etkisi

hindistan-cevizi-yaginin-sac-uzamasina-etkisi-2Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin hayali, en azından kadınların. Saç kırılmaları, koparak dökülme, seyrelme gibi sorunlar hem erkeklerin hem kadınların ortak sorunları arasında yer alıyor. İşte hem bu sorunlara deva olacak hem de uzun ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayacak birçok doğal yol bulunuyor. Televizyonda, internette, dergilerde gördüğümüzün aksine fazla bir bütçe ayırmayı gerektirmeyen hemen hemen her aktar da bulabileceğiniz Hindistan cevizi yağı, bu doğal yollardan en çok tercih edileni.

Hindistan cevizi yağının saça ne faydası var?

Hindistan cevizi yağının içeriğinde bulunan protein ile saçları kökten uca besleyerek daha sağlıklı uzamasına neden oluyor. Saç uçlarında bulunan kırıkların yok olmasına neden olurken aynı zamanda saç dokusunu düzelterek yıpranmış, solgun saçların bu görünümünü ortadan kaldırır. Koparak dökülmeleri azaltır. Kepek gibi saç derisinin de yaşanan problemlerin çözümü olarak kullanılabilir. Aç kökleri harekete geçmesini sağlayarak saçların hızlı uzamasına katkısı olur. Ayrıca bu köklerden gelen saçlar hem daha güçlü hem de kopmaya karşı daha dayanıklı olur.

Saç uzamasına etkileri nelerdir?

hindistan-cevizi-yaginin-sac-uzamasina-etkisiSaçların daha çabuk uzamasında etkili olan nem Hindistan cevizi yağında bolca bulunduğundan dolayı yağın kullanılmaya başlamasıyla birlikte yeterli oranda saçların uzamaya başladığı görülecektir. Nemli saç kırılmalara karşı daha dayanıklı olurken çevre kirliliği gibi durumlardan daha az etkilenir. Saç uçlarında meydana gelen kırıklarla birlikte saç uzaması daha güç bir hale gelir. Daha hızlı uzaması istenen saçlar için kırıkların düzenli olarak 4-5 haftada bir alınmalıdır. Hindistan cevizi yağının kullanımı ile birlikte bu kırıkların yok denecek kadar azalmasından dolayı kırıkların düzeni alınma haftası 8-10 hafta çıkar.

Saç derisinde bulunan yağ bezeleri deriyi nemli tutarak çatlamalara engel olur. Saç köklerinde oluşan tahribatı da engellediği bilinmektedir. Hindistan cevizi yağı çok kuru saç derisinde kullanılırsa derinin kuruması engellenebilir. Saç derisinin aşırı kuruması sonucu mantar gibi cilt hastalıkları ortaya çıkar. Bu nokta da Hindistan cevizi yağı oldukça işe yarar.

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose