LADING

Hızlı Saç Uzatma Yolları

Kadınlar güzel görünmeye her zaman önem veren canlılar olmuşlardır. Güzellik kavramı bir bütün olduğu için sadece fizik ya da yüz güzelliğinin yeterli olmayıp, bunların yanında bakımlı, parlak ve hatta uzun saçların da önemi çok büyüktür. Fakat sürekli olarak kullandığımız saç düzleştirici ya da maşaların yüksek ısılarından saçlarımızın yıpranması veya günümüz şartlarındaki hava kirliliği, yetersiz beslenme gibi sorunlar hayalimizdeki uzun ve bakımlı saçlara ulaşmamızı bir nebze zorlaştırmaktadır. Sizlerle bu zorluklara rağmen hızlı saç uzatma yöntemleri paylaşacağız.

Saçların Hızlı Uzamasında Saç Derisinin Önemi

hizli-sac-uzatma-yollari-2Saçların doğal ve parlak görünmesi için saçlarımıza bakım yapsak da sağlıklı ve güçlü saçlar için saç bakımının saç köklerinden başlaması gerektiğini unutmamalıyız. Bu yüzden saç derimizi sürekli temiz tutmalı, masaj yaparak kan dolaşımını artırmalı ve doğal yağlar ile de derinin kurumasını engellemeliyiz.

Çoğu insanın uygulama sonucunda başarılı sonuçlar elde edemeyeceklerini düşünerek yanıldıkları yöntemlerden birisi de yumurta akıdır. Yumurta akı hem saçlarınızın beslenmesine yardımcı olur hem de hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Yapmanız gereken tek şey saçınıza yumurta akını sürdükten sonra saçınızı streç bir filme sarıp birkaç saat beklemek ve sonrasında durulamak.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

hizli-sac-uzatma-yollari-3Şaşırtıcı gelecek hızlı saç uzatma yöntemleri arasında yer alan seçeneklerden birisi de soğan kürüdür. Soğanı haşlayın ve haşladığınız suyu soğuduğunda saçlarınıza uygulayın. Hem parlak hem de güçlü saçlara kavuşmanız işte bu kadar kolay. Fakat bu yöntemin bir de kötü yanı var, uygulanan suyun kötü kokması! Bu yüzden bu kürü evde olduğunuz günler veya hafta sonları uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

Sizlere burada bahsettiğimiz hızlı saç uzatma yöntemleri arasında en hızlı şekilde başarıya ulaşılan yöntem ise sirke ile uygulanandır. Elma sirkesi saçları en hızlı besleyen ve uzatan doğal yöntemdir diyebilir. Tek yapmanız gereken saçlarınızı duruladığınız suya 3-4 damla elma sirkesi dökmek. Bu sayede saç kökleriniz beslenecek ve saçlarınızın uzaması hızlanacaktır. Eğer elma sirkesinin kokusundan rahatsız oluyorsanız durulama suyuna portakal veya gül yağı gibi aromalar ekleyerek kötü kokuyu bastırabilirsiniz.

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose