LADING

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj yapmanın kadınlar için vazgeçilmez olduğunu artık kabul ediyoruz. Fakat yapılan bu makyajı gün boyunca ilk haliyle korumak tam bir eziyet hatta imkânsız diyebiliriz. Yoğun iş hayatında ofiste bir toplantıdan ötekisine koşarken veya dosyalar içinde boğulurken bir yandan makyajınızı kontrol edemediğinizin biz de farkındayız. Sizleri bu zor durumda bir nebze de olsa kurtarmak için kalıcı makyaj ile ilgili bu yazımızı yazdık.

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

İlk kuralımız nemlendirici kullanmak. Cildimizin yağ yapısına göre seçilmiş bir nemlendirici kullanarak makyajınıza başlayın. Hatta sadece nemlendirici uygulamak sizin için yeterli değilse serum desteği ile bu nemlendiricinin etkisini artırabilirsiniz.

kalici-makyaj-nasil-yapilirKalıcı makyaj için kullanmanız gereken ikinci şey ise makyaj bazlarıdır. Bu bazlar cildin yağ dengesini kontrol altında tutarak yüzünüzdeki renk farklılıklarını ortadan kaldırır ve makyajı cildinizin daha rahat kabul etmesine yardımcı olur. Yüzünüze sürdüğünüz fondöten, bb krem gibi kapatıcılar düzgün bir şekilde sabitlenmediği takdirde mimik çizgilerine dolar. Bu da belli bir süre sonra makyajınızın akmasına neden olur. Makyajınızın kalıcılığını artırmak için kapatıcılarınızı sünger veya fırçalarla düzgün ve eşit bir şekilde yedirmek suretiyle uygulamanız gerekmektedir.

Eğer makyajınızda far kullandıysanız ve bunun dağılıp akmasını istemiyorsanız yapmanız gereken özellikle matlaştırıcı özelliği olan kapatıcıları göz kapaklarınıza uygulamanızdır. Tabi ki üzerine pudra sürmeyi de unutmayın. Kullandığınız maskaranın da akıp gözaltınızda o kötü görüntüyü oluşturmasını istemiyorsanız maskaranızı seçerken suya dayanıklı olmasına özellikle dikkat edin.

Ruj kullanırken ruju direk sürmemiz kalıcılığı azaltır. Öncelikle dudaklarımıza pudra uyguluyoruz. Daha sonra rujunuzla aynı tonda bir dudak kalemi ile dudaklarımızı çevreliyoruz ve dudak fırçası yardımıyla bu kalemi güzelce dağıtıyoruz. İşte tüm bunları uyguladıktan sonra şimdi rujumuzu sürebiliriz.

Kalıcı Makyaj İçin Gün İçinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gün boyunca en sık yaptığımız hatalardan birisi ise sürekli yüzümüze dokunmak. Yüzümüze ne kadar çok dokunursak yüzümüz o adar yağlanır ve makyajımız çabucak bozulur. Bunun için gün boyunca ellerini yüzünden uzak tut!

Ve tabi ki gün boyunca olmazsa olmazlarını bir makyaj çantası ile yanında bulundur.

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose