LADING

Kış Aylarında Cilt Bakımı İle Nemlendirme

Herkesin cildi temel giysisidir ve giysiyi en iyi şekilde kullanmak sağlık açısından oldukça önemlidir. Cildin dönem içerisinde değişik şekillerde ihtiyaç duyduğu bakımlar vardır. Elbette bu bakım her cilt için farklı olmakla beraber her mevsim için de farklılık göstermektedir. Özellikle cildin en fazla ihtiyaç duyduğu bakım kış aylarında ona sunulmalıdır. Havaların soğuması ile kuruyan cilt gerginleşir, çatlar ve döküntülere sebep olur. Bu sebeple cildin değişik şekillerde bakıma ihtiyacı vardır. Kışın yapılan cilt bakımı temel olarak yoğun nemlendirme içermektedir. Çünkü her cilt tipi kış ayalarından çok fazla etkilenmektedir. Bu nemlendirme için evlerde kullanılan maskeler ve nemlendiriciler dışında profesyonel olarak da yardım alabilmek mümkündür.
cilt

Cildinizi Evinizde Nemlendirin

Cildinize yapacağınız bakımda ihtiyaç duyduğu nemi sağlayabilmek için öncelikle cilt tipinizi bilmeniz oldukça önemlidir. Her cilt tipi cilt bakımı ihtiyacı duysa da her bakım her cilt tipine uygun değildir. Yağlı ciltlerin ihtiyaç duyduğu nemlendirici yağsız olmak zorundadır. Kış ayı da olsa yağlı cilt daha fazla bir yağa maruz kaldığında sivilce oluşumlarına veya siyah nokta oluşumlarına sebep olmaktadır. Bu da sorunlu bir cilde sebep olmaktadır. Kuru ciltler için ise bu durum biraz daha farklıdır. Kuru ciltler kış aylarında daha da fazla kurumaya meyilli olan ciltlerdir. Bu sebeple daha yoğun nemlendirici içeriği olan ürünler kullanılmalı ve ne dengesi sürekli sağlanmalıdır. Elbette evde yapılabilecek nemlendirme yöntemleri sadece ürünler ile sınırlı değildir. Buhar uygulayarak ve bir takım bitkisel yağlar ile de nem dengesini sağlamak ayrıca canlı bir cilde sahip olmak mümkündür.

Cildinizi Uzmanlara Bırakın

Elbette ev ortamlarında rahatlıkla cilt bakımı ile nemlendirmeler yapılabilmektedir. Fakat profesyonel ellerde bu bakım eksiksiz olmakta ve en ideal şekilde yapılmaktadır. Cilt bakımlarını yaptırmak isteyen ve bunun için güzellik salonlarına veya medikal yerlere başvuran kişiler detaylı bir cilt temizliğinden sonra ciltlerini nemlendirmektedir. Elbette evlerde bu kadar ayrıntılı bir temizlik yapılamamaktadır. Bu sebeple imkanı olan herkesin özellikle kış aylarında cilt bakımı yaptırmak için uzman ellere başvurması önemlidir.

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose