LADING

Kış Mevsimi İçin Diyet Tavsiyeleri

Kilo sorunu her insanın artık neredeyse ortak derdi haline geldi hayatının bir döneminde mutlaka diyet yapmayı deneyen yapamayıp bırakan veya tekrar başlayan insanlar var. Belki bizlerde bunlardan biriyiz, diyet konusu çok farklı alanlara yayılabilir. Sürekli diyet yapan insanlar ya da hayatında belli aralıklar ve dönemlerde diyete başlayan insanlar, ne yazık ki birçoğumuz gelişi güzel diyet yapıyor veya diyet yaptığımızı sanıyoruz.

Doğru Diyet Nasıl Olmalı

Artık yaz bitti bitiyor ve kışa merhaba diyeceğiz birkaç ay sonra, aslında yılın diyet açısından en değerli aylarıdır kış ayları neden mi? Kışın sağlıksız ve dengesiz beslendikçe yaz öncesi bu kiloları hızlı bir şekilde vermeye çalışırız ve en büyük hatayı da bu dönemde yaparız. Kışın yavaş yavaş alınan kilolar birden verilmek istenince ne yazık ki kilo derdi kocaman bir sorun haline geliyor. Kilo vermek için belli bir dönem ya da zaman dilimi belirlemeyin. En önemli kuralınız bu olmalı eğer doğru diyet programı ve zamanla kilo vermek istiyorsanız mutlaka kendinize engel ya da kurallar oluşturmayın.

Diyet

Hızlı kilo vermeyi herkes ister ancak bu vücut sağlığı açısından hem iyi değildir hem de çoğu zaman işe yaramayacaktır. O yüzden acele etmiyoruz, bir diğer önemli kural ise bilinçli olmak vücudumuzu tanımak ve nasıl bir vücut yapısına sahip olduğumuzu bilmek, bazı insanlar çok hızlı kilo alır ve verir. Bazıları ise tam tersidir.

Ayda Kaç Kilo Vermek Başarı Sayılır?

Diyet yapan her insan günlük, haftalık ve aylık ne kadar kilo verdiğini ve diyetin ne durumda olduğunu merak eder. Birçok diyet çeşidi var, ayda 15 kilo verdiren diyet listesi bile görüldü. Sizler diyet listenizin size kaç kilo verdireceğinden çok vücudunuzun sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verebileceğini düşünün.
Hızlı kilo vermek derilerin sarkmasına aşırı sarkma durumlarında ameliyata kadar giden bir yol izlemenize neden olabilir. Kısaca sizlere verebileceğim en güzel öneri ve tavsiye 1-2 kilo olsun temiz olsun, hepinize sağlıklı günler.

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose