LADING

Sivilce Tedavisi Görenler için Cilt Bakımı

Akne problemi birçok kişinin cilt sorunlarının başında gelir. Özellikle ergenlikte ortaya çıkan sivilcelerin tedavisinde cilt bakım ürünlerinin etkisi olmadığında, antibiyotik tedavisi başlar.

Antibiyotik tedavisi sabır isteyen bir süreçtir. Bu sürece devam ederken, cilt bakımında ürün kullanılması pek de tavsiye edilmez. Çünkü cilt gün geçtikçe soyulmaya başlar ve bu süreç yenilenme süreci olduğu için deri soyulur. Derinin hassasiyet kazandığı ve güneşten uzak tutulmasının gerektiği bu dönemde, cilt bakım ürünleri, makyaj malzemeleri kullanılmamalıdır.

Akne tedavisi nedeniyle soyulmuş cilde fondöten uygulamak oldukça kötü bir görünüme neden olur. Bu yüzden renkli güneş kremleri ve fondöten türevleri kullanmamanız şarttır.

güzellik maskesi

Cilt Bakımı Nasıl Olur?

Akne tedavisinde kuruyup çatlayan cildin nemlendirilmesi için Bepantene ve Hametan kremler kullanılmaktadır. Bu ürünlerin cildi onarıcı özellikleri vardır ve bu özellikleri nedeniyle hem nemlendirme sağlarlar hem de yenilenme sürecini hızlandırırlar.

Ancak antibiyotik kullanımı oldukça sabır ve özen gerektirdiği için kış ayları çok sık tercih edilmektedir. Kış mevsiminde de yaz aylarındaki gibi yüzünüzü en iyi şekilde kamufle edeceğiniz aksesuarlar ve güneş koruyucu kremler kullanmak olacaktır.

Yaz kış güneş koruma faktörlü bir krem kullanmanız cildinizdeki hassasiyetin kalıcı lekelere dönüşmemesi için oldukça önemlidir. Cilt sağlığınız için ihtiyacınız olan her bilgiyi hekiminizden edinerek kontrollü bir şekilde ilacınızı kullanmanız gerekmektedir.

akne tedavisi

Sivilce Tedavisinden Sonra Leke Tedavisi

Sivilce tedavisinden sonra ciltte eğer leke kaldıysa, bu lekelerin temizlenmesi için yapılması gereken kimyasal peeling ya da leke tedavisi kremleri kullanılır.

En başarılı sonucu kimyasal peeling yöntemiyle alabilirsiniz. Bu yöntem için uzman hekimler uygulama yapmaktadır. Bu uygulamaların sonunda istediğiniz sonucu almanız için de zaman geçmesi gerekecektir. Her zaman gerekli olan tedaviyi gerçekleştirdiğinizde, iyi bir sonuç almanız için tedavinin etkileri üzerinden yorumlanması gerekecektir.

Bitkisel bile olsa, hekiminiz tavsiye etmeden cildinize bir şeyler sürmemeniz gerekmektedir. Cildiniz için gerekli olan tedaviyi en iyi yapacak olan kişi hekiminizdir. Bu yüzden bilmediğiniz ürünleri cildinize sürmemeniz gerekmektedir.

akne tedavisi

Sivilce Tedavisi Sonrası Makyaj

Cildinize makyaj yapmanız durumunda soyulmalar görülecektir. Bu soyulmalar gibi makyaj malzemeleriniz kimyasal olduğu için cildinize olumsuz etkiler verecektir.

Akne tedavisinde gerekli olan sabrı gösterip sonuna kadar dayandığınızda başarılı bir sonuçla karşılaşmanız mümkün olacaktır. Özellikle gençlerin psikolojik olarak etkilendikleri bir durum olan akne probleminin kesin çözümü için, her şeyden evvel hekiminize danışmanız gerekmektedir.

Akne Sorununa Topikal Çözümler

Akne probleminin dıştan tedavi edilmesi hafif seyreden akneler için söz konusudur. Bu yöntemler arasında limon sürmek, maya maskeleri yapmak ve kille sivilceleri gidermek mümkün olmaktadır. Cildin canlılığını ve temizliğini sağlamak için gerekli olan tüm uygulamalarınız, doğal ürünler tercih edilerek yapılmalıdır. Kimyasal ürünler, kalıcı sorunlara neden olabilir.

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose