LADING

Sonbaharın Vazgeçilmez Renkleri İle Şıklığı Yakalamak

Moda hiçbir zaman yerinde durmada, sürekli yeni bir akım ile karşımıza çıkmaktadır. Her senenin hatta her mevsimin moda kesimleri, moda kumaşları ve moda renkleri farklıdır. Yaz aylarında renkli tonların tercihi hiç kuşkusuz sıcaklığın ve güneşin varlığından kaynaklıdır. Kış dönemlerinde ise kişilerin sıkı sıkıya sarıldığı montları ve kabanlarında koyu renler hâkimdir. Ara bir mevsim olan sonbaharın vazgeçilmez renkleri ise iki mevsim arasında geçiş sağlayan hem soğuğa hem de sıcağa yakın olan renklerdir. Klasikleşmiş ve her sonbahar mevsiminde sıklıkla görülen bu renkler 2015 modasına da damgasını vurarak şıklığı yakalamayı hedeflemektedir.

Sıcak Tonlarınız İçinizi Isıtsın

sonbaharin-vazgecilmez-renkleri-ile-sikligi-yakalamak-2Kış aylarına geçiş esnasında giyimde kullanılan sıcak tonlar yaza özlemi nitelediği gibi kışa da bir hazırlık olmaktadır. Bu renklerin başında elbette kahverengi gelmektedir. Botların, montların ve kazakların sahip olduğu bu renk özellikle 2015 sonbaharında tarçın rengi tonlarında kullanılmaktadır. Kimileri için sonbaharın vazgeçilmez renkleri arasında kahverengi yer alma da birçok modacı bu rengi çok daha sıcak renkler ile buluşturmaktadır. Kahverengi dışında bu yılın en moda sonbahar renkleri arasında haki ve gri de yer almaktadır. Gerek montlarda gerek ise aksesuarlarda da sıklıkla karşılaşın bu renkler sonbahar aylarında birçok kişinin üzerinde gerek kıyafetlerde gerek ise ayakkabılarda görülecek renkler arasındadır.

Beyaz İle Sıcak Renkleri Daha Da Isıtın

Beyaz her alanda kullanılan bir renk olmakla kalmayıp kültürler arasında da birçok anlama gelen bir renktir. Sadece sonbaharın vazgeçilmez renkleri arasında olmakla kalmayan bu renk kış aylarında da sıklıkla kullanılmaktadır. 2015’ in sonbaharında belki de kahverengi, haki ve gri dışında karşımıza çıkacak en gözde renk beyazdır. Gömleklerde değişik desenlerde, pantolonlarda ve kazaklarda masumiyetin rengi olarak kabul edilen bu rengin kullanımı artmıştır. Gerek ana renk gerek ise ara renk olarak kullanılan beyaz adını daha ilk günlerden sonbaharın vazgeçilmez renkleri arasına yazdırmayı başarmıştır. Kış aylarına büyük bir hazırlık olarak görülen beyaz rengin kar yağmadan önce soğuğa karşı bizi alıştıracağı bir gerçektir.

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose