LADING

Yılbaşı Gecesi İçin Makyaj Önerileri

Yılbaşı geceleri merakla beklenen günlerin başında gelir. Özellikle bayanlar bu özel günde saçlarına, makyajlarına ve kıyafetlerine çok özen gösterirler. Birbirinden farklı, abartılı ya da sade makyaj modellerini yılbaşı gecesi için tercih edebilirsiniz. Gelin şimdi her zevke uygun yılbaşı gecesi için makyaj önerilerimize birlikte göz atalım.

Yılbaşı gecesi için tercih edebileceğiniz makyaj seçeneklerinden biri de parti makyajıdır. İddialı bir tarzınız varsa, kıyafetinizi de ona göre abartılı ve iddialı seçtiyseniz bu makyaj tam size göredir diyebiliriz. Parti makyajınız için eyeliner, bolca rimel ve koyu bir ton ruj kullanabilirsiniz. Eğer çok abartmak istemiyorsanız allık kullanmayabilirsiniz. Kalın bir eyeliner ve rimelle gözlerinizi ön plana çıkarabilir, ten renginize ve elbisenize göre bir ruj seçerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Yüzünüz ışıl ışıl parlasın istiyorsanız da baz olarak parlatıcı içerikli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Yılbaşı için doğal olayım ama parlaklığım da eksik olmasın diyorsanız daha sade makyaj stillerini tercih edebilirsiniz. Doğal ya da nude tonlarında bir göz farı seçebilir, ışıltılı bir göz farıyla da makyajı tamamlayabilirsiniz.

yilbasi-gecesi-icin-makyaj-onerileri--2

Alt kirpik diplerinize de bu farı uygularsanız daha güzel görünecektir. Daha sonra hafif bir rimel, allık ve rujla tamamlayabilirsiniz. Eğer saçınızda bir abartı varsa, romantik bir model yaptırdıysanız da pembe tonlarında ruj ve allık kullanabilirsiniz. Bu allıkla birlikte yüzünüz daha parlak ve canlı görünecektir. Saçınız çok abartılı olduğundan göz makyajınızın abartılı olmamasını öneriyoruz. İnce bir eyeliner ve bir rimel kullanmak yeterli olacaktır. Bunun dışında tek bir yeri ön olana çıkarmak isterseniz dumanlı bir göz makyajı yaparak, buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz. Bunu iki renkli olarak da deneyebilirsiniz. Örneğin grili bordolu bir makyaj yapıp ruj renginizi de patlatabilirsiniz. Tabi ki bu durumda allık sürmekten kaçınmak faydalı olacaktır. Çok beyaz tenliyseniz mat renkleri de tercih edebilir, yılbaşı makyajınızı bu şekilde de yapabilirsiniz.

Leave a Comment

Klasik mobilya
You might also likeclose